Grzybica i infekcje stóp na basenie – jak uniknąć zarażenia?

Wnętrze gabinetu podologicznego

Twoim hobby jest pływanie? 
A może Twoje dzieci uczestniczą w zajęciach na basenie? 
Jeździsz na wakacje do hoteli z basenami? 

Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiedz się jak ochronić się przed zakażeniem stóp podczas pobytu na basenie. 

Bakterie, wirusy i grzyby na basenach i pływalniach

Wszelkie pływalnie, Aquaparki i hotele na samą myśl przyprawiają podologów o dreszcze. Setki bosych stóp, które codziennie chodzą po tych samych powierzchniach. Te bose stopy przynoszące miliardy różnych bakterii, wirusów i grzybów. Dodatkowo powierzchnie są mokre, a powietrze ciepłe. Idealne warunki dla zarazków, prawda? 

Procedury sanitarno-epidemiologiczne na basenach są tak opracowane, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim klientom. 

Brodawki wirusowe przenoszone na basenie

Najczęściej stosowanymi metodami dezynfekcji wody jest chlor oraz ozon – mają silne działanie i znacznie ograniczają liczebność drobnoustrojów, ale nie zapewni nam 100% bezpieczeństwa.

Zauważ, że podłogi są słabym punktem każdego basenu. Nie ma możliwości utrzymania na nich bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Większość osób chodzi po nich bez obuwia. Można zupełnie nieświadomie na swoich stopach przenosić np. Wirusa HPV wywołującego brodawki wirusowe (tzw. kurzajki) Zatem każda osoba, która chodzi po podłodze bez klapek jest w ogromnym stopniu narażona na zakażenie. 

Grzybica skóry i paznokci oraz kurzajki to najczęściej spotykane schorzenia

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim przychodzą do naszego Centrum Klienci, są zakażenie grzybicze skóry i paznokci oraz wspomniane wcześniej brodawki wirusowe. Szczególnie po sezonie letnim, kiedy zdecydowanie częściej wyjeżdżamy i korzystamy z basenów, obserwujemy gwałtowny wzrost ilości zgłoszeń z tymi problemami. Dziennie opracowujemy nawet 100 brodawek wirusowych! 

Dlatego stworzyłyśmy check listę do pobrania jak zmniejszyć ryzyko zarażenia niemal do zera! 

Pobierz e-booka z anty-zarazkową listą i zostań basenowym podoBohaterem 😎

.