Cennik

Podologia

Konsultacja podologiczna (30 min)

80 PLN

Diagnoza podologiczna zmian w obrębie skóry i paznokci stóp, wstępna ocena biomechaniki stopy, wyjaśnienie etiologii problemu, propozycja kompleksowego planu terapii, zalecenia odnośnie doboru odpowiedniego obuwia i codziennej pielęgnacji.

Zabieg podologiczny - pedicure medyczny

 • Podstawowy (60) 160
 • Rozszerzony (75) 180
 • Specjalistyczny (90) 250

Zabieg podologiczny, czyli specjalistyczne usunięcie zrogowaceń i opracowanie paznokci to najczęściej wykonywana usługa przez nasz zespół podologów. Na przestrzeni lat doprowadziłyśmy ten aspekt do perfekcji. Na podstawie naszych procedur zostało wyszkolonych setki podologów!

Na zabieg podologiczny w formie podstawowej zapraszamy osoby, które nie mierzą się z problemami stóp - to zabieg profilaktyczny, pielęgnacyjny. Podczas zabiegu usuwamy fizjologiczne, niewielkie zrogowacenia oraz perfekcyjnie opracowujemy paznokcie.

Wariant Rozszerzony I stopnia obejmuje usunięcie zrogowaceń sprawiających dyskomfort

Wariant Specjalistyczny został zaprojektowany dla osób ze znacznymi problemami stóp takimi jak np. mocno pękające pięty, bolesne zrogowacenia czy rogowiec skórny.

Pierwsza wizyta w Koszalińskim Centrum Stopy jest przeprowadzona z dodatkową konsultacją, analizą problemu, diagnostyką oraz przedstawieniem planu terapii podologicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu dajemy kompleksowe rozwiązania.

Podchodzimy do naszych Klientów holistycznie, całościowo - łączymy różne dziedziny wiedzy, by osiągać najlepsze efekty naszych terapii!

Skrócenie paznokci

 • skrócenie paznokci (15 min) 60 PLN
 • skrócenie i opracowanie paznokci oraz wałów paznokciowych (30 min) 90 PLN

skrócenie paznokci zgodnie z ich anatomią oraz biomechaniką stopy, opracowanie płytki paznokciowej, usunięcie zrogowaceń z wałów okołopaznokciowych oraz nauka prawidłowego skracania paznokci

Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo lub przerośniętych

 • 1 paluch (45 min) 150 PLN
 • 2 paluchy (75 min) 250 PLN
 • paznokcie placów 2-5 (75 min) 250 PLN

Opracowanie paznokci zakażonych grzybicą, grubych, przerośniętych, sprawiającym kłopoty w pielęgnacji domowej. Podczas zabiegu podolog dokona diagnozy paznokci, zostanie zaplanowany plan terapii, a następnie specjalistycznymi narzędziami bezboleśnie opracuje płytki paznokci. W zależności od przyczyny problemu zostanie dobrany odpowiedni preparat podologiczny wspomagający terapię.

W razie konieczności jest możliwość pobrania materiału do badania mykologicznego ( na obecność grzybów) - płatne dodatkowo

Terapia wrastającego paznokcia (30 min)

120 PLN

Zaczerwienienie, obrzęk, często wysięk i krew. A dodatkowo ogromny ból. Kiedy zaczynają się pojawiać takie objawy natychmiast umów się na wizytę! To nie mija samo, a im szybciej się zobaczymy tym szybciej zapomnisz o problemie.

Z dużą uwagą i delikatnością usuniemy wrastający element paznokcia. Dysponujemy wysokiej jakości, specjalnie wyprofilowanymi narzędziami, by zrobić to szybko, sprawnie i maksymalnie bezboleśnie.

UWAGA! Wrastanie paznokci nie jest wskazaniem do zrywania płytki paznokcia!

Terapia klamrą ortonyksyjną - prostowanie paznokci (30 min)

150 PLN

Problemy paznokci to nasz konik. Jednym z filarów skutecznych terapii jest właśnie ortonykcja. Dzięki indywidualnemu dobraniu odpowiedniego systemu korekcyjnego paznokcie nabierają piękny naturalny kształt, przywraca się różowe zabarwienie płytki oraz, co najważniejsze, znika ból. Samo założenie klamry ortonyksyjnej jak i terapia są zupełnie bezbolesne, a wręcz przynoszą natychmiastową ulgę.

W skład wizyty wchodzą:
- ocena podologiczna paznokci,
- zaplanowanie przebiegu terapii,
- dobór odpowiedniego systemu klamry ortonyksyjnej,
- przygotowanie płytki paznokcia do terapii,
- założenie klamry ortonyksyjnej,
- zalecenia wzmacniające efekty terapeutyczne.

Rekonstrukcja paznokcia

 • rekonstrukcja paznokcia - Wykonanie samej rekonstrukcji z podstawowym opracowaniem płytki paznokcia (45 min) 150 PLN
 • rekonstrukcja paznokcia - Z dodatkowym opracowaniem zmienionej płytki paznokciowej lub ściągnięcie starej rekonstrukcji (60 min) 250 PLN

Zdeformowane, grube, żółte paznokcie, pourazowe lub po nieudanych ingerencjach chirurgicznych. Dla wielu osób to powód do wstydu i chowania cały rok stóp w butach. Jednak my wychodzimy z założenia, że dla każdy ma prawo do komfortu! Dlatego z ogromną radością polecamy wykonanie rekonstrukcji paznokcia. Wykonuje się ją specjalistycznymi preparatami, które niemal do złudzenia imitują naturalną płytkę paznokcia!

My potrzebujemy tylko 20% wielkości naturalnej płytki. Resztą zajmiemy się my.

PS Czy wspominałyśmy gdzieś już, że to jeden z naszych ulubionych zabiegów?

Terapia brodawek wirusowych (kurzajek) (30 min)

80 PLN

Dzięki doświadczeniu podolog dokona swojemu rozpoznanie zmian, dobór odpowiedniej dla rodzaju wirusa terapii, przeprowadzenie zabiegu w możliwie bezbolesny sposób, aplikacja specjalistycznych preparatów, zalecenia domowe. Zabieg jest dostępny również dla dzieci.

Cena dotyczy terapii jednej brodawki wirusowej.

Usunięcie odcisku / modzela (30 min)

100 PLN

Klasyczna droga, którą przechodzą nasi Klienci zanim trafią do nas polega na wykorzystaniu wszelkich sposobów aptecznych i domowych, wpierając się poradami z Internetu, aż w końcu dzwonią do Koszalińskiego Centrum Stopy po pomoc.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ wcześniej wymienione metody nie biorą pod uwagę przyczyny powstawania twardych zrogowaceń oraz nie działają zgodnie z anatomią i fizjologią skóry!

Każda stopa jest inna i wymaga indywidualnej analizy, by działać skutecznie i zapobiegać nawrotom. Przyczyn może być wiele: specyficzna budowa stopy, zaburzenia biomechaniczne stopy, rodzaj obuwia, rodzaj pracy, dieta, choroby, leki, problemy endokrynologiczne i wiele wiele innych. W zależności od tego jakie czynniki u Pani_a się nałożyły będziemy działać w nieco inny sposób. Ale jedno jest pewne - zabieg będzie zupełnie bezbolesny. Nawet jeżeli teraz odciski bardzo bolą nawet przy najmniejszym dotyku! Nie bez powodu słyniemy z delikatności - najczęstszym komentarzem pod koniec wizyty jest:

“To już? Przecież ja nawet nic nie poczułam_em! A tak się bałam_em.”

Życie jest zbyt piękne, by chodzić z bólem, skoro rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na wizytę!

Terapia Pękających pięt (45 min)

150 PLN

Pękające pięty to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość stóp. Dzięki naszym sprawdzonym procedurom terapeutycznym osiągamy świetne rezultaty w terapiach pięt!

Zabieg rozpoczyna się dokładną analizą i wywiadzie tak, by ocenić przyczyny powstawania tego problemu. Zazwyczaj są to zaburzenia wieloaspektowe: biomechaniczne, dietetyczne, endokrynologiczne, patofizjologiczne skory, czy w końcu nieprawidłowa pielęgnacja. Na tej podstawie opracowujemy dalszy plan terapii tak, by wyeliminować możliwie dużo czynników powodujących problem lub dołączyć dodatkowe elementy minimalizujące ich skutki.

Następnie podolog za pomocą bardzo precyzyjnych narzędzi opracuje każde pęknięcie i szczelinkę na pięcie. Dzięki temu regeneracja skóry przebiega kilkukrotnie szybciej! Na tak przygotowaną skórę aplikujemy produkty z wysokoskoncentrowanymi składnikami regenerującymi pod folię zapewniającą wymianę gazową, a więc pogłębiającą wnikanie składników.

Nieodłącznym elementem terapii jest pielęgnacja domowa. Podolog prowadzący Pani_a terapię wytłumaczy jak w prawidłowy sposób ją przeprowadzać, jakich czynności i preparatów omijać oraz dobierzemy produkt idealnie wpasowujący się w potrzeby Pani_a skóry. Zawsze robimy to tak, by stosunek ceny do jakości był naprawdę zaskakujący :)

Pobranie materiału do badania mykologicznego (15 min)

150 PLN

Naszym motto jest by działać skutecznie i precyzyjnie. Dlatego zawiązałyśmy współpracę z jednym z najlepszych laboratoriów diagnostyki mikrobiologicznej w kraju, by mieć pewność co do wyników badań, które są podstawą w prowadzaniu skutecznych terapii zakażeń grzybiczych!

W cenie znajduje się pobranie materiału z paznokci / skóry zgodnie z najlepszymi standardami zapewniającymi pewność wyników, badanie bezpośrednie mikroskopowe, hodowlę identyfikacyjną gatunek grzyba oraz przesyłkę do wrocławskiego laboratorium.

Badanie mikrobiologicznego ( na obecność bakterii) (15 min)

130 PLN

Rana z której się sączy, niewyjaśnione zmiany skórne? To może być zakażenie! Nie jesteśmy zwolenniczkami działania w ciemno!
Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości pobieramy wymaz do badania mikrobiologicznego i wysyłamy do zaufanego laboratorium we Wrocławiu, w którym wykonają szereg badań, by powiedzieć nam z jakim drobnoustrojem mamy do czynienia i, co najważniejsze, co na niego zadziała!

Badanie genetyczne w kierunku łuszczycy (15 min)

300 PLN

Czy wiesz, że jedną z najczęściej źle zdiagnozowanych chorób, z którymi się spotykamy w naszej praktyce to łuszczyca? Jest mylona z grzybicą, onycholizą, egzemą czy atopią. W przypadku tak poważnej choroby nie ma miejsca na niepewność czy terapię metodą prób i błędów!
Dlatego w przypadku niepewnego obrazu objawów wspomagamy się nowoczesną diagnostyką.

Materiał do badania pobiera się specjalną wymazówką z wewnętrznej powierzchni policzka, więc jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny. Następnie ostrożnie wkładamy materiał do specjalnego podłoża i wysyłamy prosto do Wrocławia, by tam określili czy w genach zebranych komórek znajduje się gen HLA-Cw6, który jest odpowiedzialny za występowanie większości typów łuszczycy.

Dezynfekcja obuwia ozonem (120 min)

30 PLN

Już nie musisz wstydzić się brzydkiego zapachu butów!

Dlaczego buty mają nieprzyjemny zapach?

Nosisz buty przez większa część dnia. W trakcie codziennych czynności, Twoje stopy wydzielają nawet 250 ml potu dziennie . Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii. A to one są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach obuwia!

Jak więc pozbyć się problemu?

Skorzystaj z ozonu! Dzięki swoim niesamowitym właściwościom dezynfekującym jest najbardziej skutecznym , a zarazem bezpiecznym rozwiązaniem Twojego wstydliwego problemu.
Jest to najnowocześniejszy i najefektywniejszy, obojętny chemicznie sposób dezynfekcji i deodoryzacji obuwia. Dzięki zastosowanym technologiom jest całkowicie bezpieczny dla Twoich butów!

Co można dezynfekować za pomocą ozonu?
- buty
- codzienne, robocze, sportowe,
- odzież
- sportowa i codzienna,
- zabawki

*****cena dotyczy jednego włączenia ozonatora. Jednorazowo do urządzenia możemy włożyć kilka par butów w zależności od ich wielkości.

****** cykl trwa około 120minut. Nie trzeba jednak tyle czasu spędzić u nas - można zostawić swoje rzeczy do dezynfekcji i wrócić po nie później. My zajmiemy się resztą.

Fizjoterapia

Badanie stóp z oceną funkcjonalną

150 PLN

Badanie stóp składa się z badania na podoskopie, na plantografie, specjalistycznego badania manualnego stopy i stawu skokowego, badania fizjoterapeutycznego układu ruchu, instruktażu ćwiczeń.

Na podstawie wyżej wymienionych czynności stawiamy hipotezę powstanie dysfunkcji oraz wyznaczamy plan terapii

Badanie kontrolne

150 PLN

Badanie stóp składa się z badania na podoskopie, na plantografie, specjalistycznego badania manualnego stopy i stawu skokowego, badania fizjoterapeutycznego układu ruchu.

Wyniki badań porównywane są do poprzednich. Na tej podstawie jeżeli jest wskazanie dokonujemy korekty wkładek. Wkładki są serwisowane, co oznacza, że dokonujemy zmiany, lub wymiany elementów korygujących, tak, aby wkładki jak najlepiej spełniały swoją funkcję.

Rehabilitacja

130 PLN

Specjalistyczna indywidualna terapia fizjoterapeutyczna prowadzona przy użyciu nowoczesnych, dobranych przez terapeutę metod z zakresu: terapii manualna wg. koncepcji Maitland, masażu tkanek głębokich, terapia tkanek miękkich, pinoterapii, igłoterapii, globalnej terapii stopy

Kinesiotaping

30 PLN

Jest to oklejanie specjalnymi rozciągliwymi taśmami . Ma działanie przeciwbólowe, odciążające, korygujące a nawet przeciwobrzękowe. Stosowane jako działanie wspomagające fizjoterapii.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Dziecięce (rozmiar 25-35)

260 PLN

Jej głównym zadaniem jest stymulowanie stopy do prawidłowego rozwoju oraz korekcja występujących wad osi kończyn dolnych, a także nierównej długości kończyn. Najczęściej występujące schodzenia leczone wkładkami to koślawość kolan, koślawość tyłostopia, płaskostopie. Wkładki wykonujemy również według zaleceń ortopedy, jeśli jest taka potrzeba. Rozmiar 25-35 (Druga para 220 jeśli zamawiana od razu, przy tym samym badaniu)

Dla młodzieży i dorosłych (rozmiar 36-46)

330 PLN

Jest przeznaczona do codziennego użytku. Poprawia komfort chodzenia, a także pomaga przy następujących problemach: płaskostopie poprzeczne, haluksy, palce młoteczkowate, ostroga piętowa, koślawość kolan i/lub tyłostopia, a także szpotawość. W ofercie posiadamy wiele modeli wkładek miejskich, dzięki czemu możemy dobrać ją odpowiednio do najczęściej używanego obuwia.
Rozmiary 36- 46 ( Druga para 290zł,  jeśli zamawiana jest od razu, przy tym samym badaniu)

Sportowe (rozmiar 36-51)

360 PLN

Indywidualnie dopasowana do stopy oraz do obuwia sportowego. Wspomaga odpowiednie przetaczanie stopy, jest pomocna w problemach z haluksami, przeciążeniami, bólem śródstopia oraz przy zwiększonej pronacji lub supinacji stopy. Szkielet wkładki zapewnia solidne, ale dynamiczne podparcie stopy. Zapewnia prawidłową dynamikę oraz amortyzację stopy podczas uprawiania sportu.  Rozmiar 35- 51 (Druga para 350 jeśli zamawiana jest od razu, przy tym samym badaniu)

Korekta do butów (pojedyncza)

30 PLN

Zastosowanie indywidualnej pojedynczej korekty do wkładki w bucie.

Refleksologia

Refleksologia stóp lub dłoni

 • Dorośli (75 - 90 min) 120 PLN
 • Dzieci do 10 lat (45 - 60 min) 50 - 80 PLN

Wysoce skuteczny i bezpieczny zabieg, polegający na specyficznym „chodzeniu” kciukiem i pozostałymi palcami po refleksach rozmieszczonych na stopach lub dłoniach klienta. Efektem jest pobudzenie naturalnych sił organizmu do samoregeneracji i przywrócenie go do stanu równowagi.

Refleksologia twarzy i głowy (75 min)

120 PLN

Zabieg łączący w sobie walory zdrowotne, pielęgnacyjne i relaksacyjne. Wprowadza w stan głęboko relaksu i błogostanu. Przynosi ulgę skołatanym nerwom, dając jednocześnie sygnał całemu ciału do rozpoczęcia procesu regeneracji.

Refleksologia emocjonalna (120 - 150 min)

200 PLN

Metoda pracy na stopach, harmonizująca pracę organizmu zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Efektem zabiegu jest uwolnienie nagromadzonych w ciele emocji.

Analiza stanu organizmu na poziomie komórkowym – omówienie wyników (30 min)

 • Dorośli 75 PLN
 • Dzieci do lat 10 60 PLN

Badanie stanu organizmu na poziomie komórkowym ( w tym niedoborów witamin i minerałów)- omówienie wyników.

Analiza stanu organizmu na poziomie komórkowym – omówienie wyników wraz z doborem 3 miesięcznej suplementacji (40 min)

 • Dorośli 160 PLN
 • Dzieci do lat 10 145 PLN

Badanie stanu organizmu na poziomie komórkowym ( w tym niedoborów witamin i minerałów)- omówienie wyników wraz z doborem 3 miesięcznej suplementacji.

Presoterapia BOA

70 - 100 PLN

Pneumatyczny drenaż limfatyczny, który stymuluje przepływ limfy, wspiera proces redukcji tkanki tłuszczowej, oczyszcza organizm z toksyn, likwiduje obrzęki.

Masaż pleców Palo Santo (70 min)

110 PLN

Pełen uważności masaż pleców, który koi i energetyzuje jednocześnie, dzięki mocy pozytywnych afirmacji i nadzwyczajnych właściwości olejku z drzewa Palo Santo.