Cennik

Podologia

Konsultacja podologiczna (30 min)

80 PLN

Diagnoza podologiczna zmian w obrębie skóry i paznokci stóp, wstępna ocena biomechaniki stopy, wyjaśnienie etiologii problemu, propozycja kompleksowego planu terapii, zalecenia odnośnie doboru odpowiedniego obuwia i codziennej pielęgnacji.

Zabieg podologiczny - podstawowy (45 - 60 min)

140 - 180 PLN

Podstawowy zabieg podologiczny to najczęściej wykonywana usługa przez nasz zespół podologów. Na przestrzeni lat doprowadziłyśmy ten aspekt do perfekcji. Na podstawie naszych procedur zostało wyszkolonych setki podologów!

Na zabieg podologiczny w formie podstawowej zapraszamy osoby, które nie mierzą się z problemami stóp - to zabieg profilaktyczny, pielęgnacyjny. Podczas zabiegu usuwamy fizjologiczne, niewielkie zrogowacenia oraz perfekcyjnie opracowujemy paznokcie.

Pierwsza wizyta w Koszalińskim Centrum Stopy jest przeprowadzona z dodatkową konsultacją, analizą problemu oraz przedstawieniem planu terapii podologicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu dajemy kompleksowe rozwiązania. Podchodzimy do naszych Klientów holistycznie, całościowo - łączymy różne dziedziny wiedzy, by osiągać najlepsze efekty naszych terapii!

Koszt pierwszej wizyty z wykonaniem podstawowego zabiegu podologicznego waha się pomiędzy 160, a 190. Ostateczny koszt zależny jest od zaawansowania problemu. Koszt kolejnych wizyt jest zgodny z podanym cennikiem (140-180zł) - zostanie on określony podczas pierwszej wizyty.

Zabieg podologiczny - rozszerzony (60 90 min)

180 - 250 PLN

Rozszerzony zabieg podologiczny to zabieg dla osób, które borykają się z dużymi zrogowaceniami i innymi problemami skóry. To odpowiedni wybór również dla osób ze zmianami chorobowymi np. rogowcem.

Pierwsza wizyta w Koszalińskim Centrum Stopy jest przeprowadzona z dodatkową konsultacją, analizą problemu oraz przedstawieniem planu terapii podologicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu dajemy kompleksowe rozwiązania. Podchodzimy do naszych Klientów holistycznie, całościowo - łączymy różne dziedziny wiedzy, by osiągać najlepsze efekty naszych terapii!

Koszt pierwszej wizyty z wykonaniem podstawowego zabiegu podologicznego waha się pomiędzy 190, a 250. Ostateczny koszt zależny jest od zaawansowania problemu. Koszt kolejnych wizyt jest zgodny z podanym cennikiem (180-250zł) - zostanie on określony podczas pierwszej wizyty.

Skrócenie paznokci

  • skrócenie paznokci (15 min) 50 PLN
  • skrócenie i opracowanie paznokci oraz wałów paznokciowych (30 min) 80 PLN

skrócenie paznokci zgodnie z ich anatomią oraz biomechaniką stopy, opracowanie płytki paznokciowej, usunięcie zrogowaceń z wałów okołopaznokciowych oraz nauka prawidłowego skracania paznokci

Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo lub przerosnietych (45 - 60 min)

120 - 200 PLN

Opracowanie paznokci zakażonych grzybicą, grubych, przerośniętych, sprawiającym kłopoty w pielęgnacji domowej. Podczas zabiegu podolog dokona diagnozy paznokci, zostanie zaplanowany plan terapii, a następnie specjalistycznymi narzędziami bezboleśnie opracuje płytki paznokci. W zależności od przyczyny problemu zostanie dobrany odpowiedni preparat podologiczny wspomagający terapię.

W razie konieczności jest możliwość pobrania materiału do badania mykologicznego ( na obecność grzybów) - płatne dodatkowo

Terapia wrastającego paznokcia (30 min)

70 - 120 PLN

Diagnoza podologiczna, rozpoczęcie terapii wrastającego paznokcia poprzez usunięcie drażniącego fragmentu paznokcia wraz ze specjalistycznym opatrunkiem, zalecenia podologiczne. W razie konieczności wykonanie posiewu bakteryjnego (płatne dodatkowo).

Założenie klamry ortonyksyjnej (30 min)

150 PLN

Ocena podologiczna paznokci, zaplanowanie przebiegu terapii, dobór odpowiedniego systemu klamry ortonyksyjnej, przygotowanie płytki paznokcia do terapii, założenie klamry

Rekonstrukcja paznokcia (45 min)

120 - 150 PLN

Rekonstrukcję wykonuje się specjalistycznymi preparatami w przypadku braku części paznokcia lub po jego uszkodzeniu. Ma za zadanie, w  bezpieczny dla łożyska sposób, doskonale emitować naturalną płytkę paznokcia

Terapia brodawek wirusowych (kurzajek) pierwsza wizyta (30 min)

80 - 100 PLN
  • Brodawki wirusowe mnogie cena ustalana indywidualnie

Dzięki doświadczeniu podolog dokona swojemu rozpoznanie zmian, dobór odpowiedniej dla rodzaju wirusa terapii, przeprowadzenie zabiegu w możliwie bezbolesny sposób, aplikacja specjalistycznych preparatów, zalecenia domowe. Zabieg jest dostępny również dla dzieci.

Usunięcie odcisku / modzela (30 min)

80 - 110 PLN

Podczas wizyty bezboleśnie zostaną usunięte odciski za pomocą specjalistycznych narzędzi podologicznych oraz zostanie wykonany opatrunek odciążający, który zapobiegnie szybkim nawrotom

Terapia Pękających pięt (45 min)

100 - 150 PLN

Zabieg polega na precyzyjnym opracowaniu każdego pęknięcia na piętach, zastosowanie specjalistycznych opatrunków  regeneracyjnych , analizie czynników powodujących zmiany oraz zaplanowania dalszej terapii

Pobranie materiału do badania mykologicznego (15 min)

60 PLN

Fizjoterapia

Badanie stóp z oceną funkcjonalną

130 PLN

Badanie stóp składa się z badania na podoskopie, na plantografie, specjalistycznego badania manualnego stopy i stawu skokowego, badania fizjoterapeutycznego układu ruchu, instruktażu ćwiczeń.

Na podstawie wyżej wymienionych czynności stawiamy hipotezę powstanie dysfunkcji oraz wyznaczamy plan terapii

Badanie kontrolne

80 - 150 PLN

Badanie stóp składa się z badania na podoskopie, na plantografie, specjalistycznego badania manualnego stopy i stawu skokowego, badania fizjoterapeutycznego układu ruchu.

Wyniki badań porównywane są do poprzednich. Na tej podstawie jeżeli jest wskazanie dokonujemy korekty wkładek. Wkładki są serwisowane, co oznacza, że dokonujemy zmiany, lub wymiany elementów korygujących, tak, aby wkładki jak najlepiej spełniały swoją funkcję.

Rehabilitacja

90 PLN

Specjalistyczna indywidualna terapia fizjoterapeutyczna prowadzona przy użyciu nowoczesnych, dobranych przez terapeutę metod z zakresu: terapii manualna wg. koncepcji Maitland, masażu tkanek głębokich, terapia tkanek miękkich, pinoterapii, igłoterapii, globalnej terapii stopy

Kinesiotaping

30 PLN

Jest to oklejanie specjalnymi rozciągliwymi taśmami . Ma działanie przeciwbólowe, odciążające, korygujące a nawet przeciwobrzękowe. Stosowane jako działanie wspomagające fizjoterapii.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Dziecięce (rozmiar 25-35)

250 PLN

Jej głównym zadaniem jest stymulowanie stopy do prawidłowego rozwoju oraz korekcja występujących wad osi kończyn dolnych, a także nierównej długości kończyn. Najczęściej występujące schodzenia leczone wkładkami to koślawość kolan, koślawość tyłostopia, płaskostopie. Wkładki wykonujemy również według zaleceń ortopedy, jeśli jest taka potrzeba. Rozmiar 25-35 (Druga para 220 jeśli zamawiana od razu, przy tym samym badaniu)

Dla młodzieży i dorosłych (rozmiar 36-46)

320 PLN

Jest przeznaczona do codziennego użytku. Poprawia komfort chodzenia, a także pomaga przy następujących problemach: płaskostopie poprzeczne, haluksy, palce młoteczkowate, ostroga piętowa, koślawość kolan i/lub tyłostopia, a także szpotawość. W ofercie posiadamy wiele modeli wkładek miejskich, dzięki czemu możemy dobrać ją odpowiednio do najczęściej używanego obuwia.
Rozmiary 36- 46 ( Druga para 290zł,  jeśli zamawiana jest od razu, przy tym samym badaniu)

Sportowe (rozmiar 36-51)

350 PLN

Indywidualnie dopasowana do stopy oraz do obuwia sportowego. Wspomaga odpowiednie przetaczanie stopy, jest pomocna w problemach z haluksami, przeciążeniami, bólem śródstopia oraz przy zwiększonej pronacji lub supinacji stopy. Szkielet wkładki zapewnia solidne, ale dynamiczne podparcie stopy. Zapewnia prawidłową dynamikę oraz amortyzację stopy podczas uprawiania sportu.  Rozmiar 35- 51 (Druga para 350 jeśli zamawiana jest od razu, przy tym samym badaniu)

Korekta do butów (pojedyncza)

30 PLN

Zastosowanie indywidualnej pojedynczej korekty do wkładki w bucie.

Refleksologia

Refleksologia stóp lub dłoni

  • Dorośli (75 - 90 min) 120 PLN
  • Dzieci do 10 lat (45 - 60 min) 50 - 80 PLN

Wysoce skuteczny i bezpieczny zabieg, polegający na specyficznym „chodzeniu” kciukiem i pozostałymi palcami po refleksach rozmieszczonych na stopach lub dłoniach klienta. Efektem jest pobudzenie naturalnych sił organizmu do samoregeneracji i przywrócenie go do stanu równowagi.

Refleksologia twarzy i głowy (75 min)

120 PLN

Zabieg łączący w sobie walory zdrowotne, pielęgnacyjne i relaksacyjne. Wprowadza w stan głęboko relaksu i błogostanu. Przynosi ulgę skołatanym nerwom, dając jednocześnie sygnał całemu ciału do rozpoczęcia procesu regeneracji.

Refleksologia emocjonalna (120 - 150 min)

200 PLN

Metoda pracy na stopach, harmonizująca pracę organizmu zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Efektem zabiegu jest uwolnienie nagromadzonych w ciele emocji.

Analiza stanu organizmu na poziomie komórkowym – omówienie wyników (30 min)

  • Dorośli 75 PLN
  • Dzieci do lat 10 60 PLN

Badanie stanu organizmu na poziomie komórkowym ( w tym niedoborów witamin i minerałów)- omówienie wyników.

Analiza stanu organizmu na poziomie komórkowym – omówienie wyników wraz z doborem 3 miesięcznej suplementacji (40 min)

  • Dorośli 160 PLN
  • Dzieci do lat 10 145 PLN

Badanie stanu organizmu na poziomie komórkowym ( w tym niedoborów witamin i minerałów)- omówienie wyników wraz z doborem 3 miesięcznej suplementacji.

Presoterapia BOA

70 - 100 PLN

Pneumatyczny drenaż limfatyczny, który stymuluje przepływ limfy, wspiera proces redukcji tkanki tłuszczowej, oczyszcza organizm z toksyn, likwiduje obrzęki.

Masaż pleców Palo Santo (70 min)

110 PLN

Pełen uważności masaż pleców, który koi i energetyzuje jednocześnie, dzięki mocy pozytywnych afirmacji i nadzwyczajnych właściwości olejku z drzewa Palo Santo.