Usuwanie odcisków

Na Twoich stopach pojawiły się twarde, często bolesne zrogowacenia skóry? Czujesz dyskomfort podczas chodzenia? Możliwe, że to odciski. Leczenie ich na własną rękę jest często nieskuteczne i może zaszkodzić stopom. W naszym gabinecie podologicznym specjalista, dzięki fachowym metodom leczenia usunie problem odcisków szybko i bezboleśnie. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Znajdujemy się na ulicy Spółdzielczej 5/1 w Koszalinie.

Dlaczego powstają odciski?

Jednym z mechanizmów obronnych skóry jest nadmierne rogowacenie. Dzieje się tak, z powodu noszenia nieprawidłowo dobranego obuwia, zaburzeń biomechaniki chodu, deformacji stóp czy nadmiernej masy ciała. Im intensywniej działają te czynniki na skórę, tym bardziej dokuczliwe stają się odciski. Ich rdzeń rogowy, niczym gwóźdź, wbija się coraz głębiej drażniąc zakończenia nerwowe wywołując ból.

Co robić kiedy pojawią się odciski?

Podstawą w terapii odcisków jest profilaktyka. Przeanalizuj powyższe czynniki i postaraj się wyeliminować przyczynę ich powstania. Częstym błędem jest stosowanie ogólnodostępnych preparatów na odciski. Są to różnego rodzaju kwasy mające na celu wyłuszczyć zrogowaciały naskórek. Niestety w praktyce często prowadzą do poważnego poparzenia chemicznego skóry wokół zmiany pozostawiając rdzeń rogowy wewnątrz. Znacząco wydłuża to prawidłową terapię odcisków. Warto wiedzieć, że odciski są bardzo często mylone z brodawkami wirusowymi (kurzajkami) – nieprawidłowe rozpoznanie zmian, a co za tym idzie, zastosowanie złej terapii może skutkować rozsianiem się zmian lub ich pogłębieniem.

Jak przeprowadzana jest terapia podologiczna?

Dzięki znajomości etiopatogenezy odcisków oraz szczegółowej budowy skóry podolog usuwa odcisk za pomocą dłuta podologicznego. Jest to zabieg zupełnie bezboleśny, dający natychmiastowe poczucie ulgi. Nie wymaga późniejszej rekonwalescencji czy okresu gojenia. W zależności od stopnia zaawansowania zmian procedura podologiczna trwa jedno spotkanie lub wymaga serii zabiegów.