Grzybica paznokci

Zauważyłeś, że Twoje paznokcie zmieniły kolor oraz są bardziej kruche i łamliwe? Prawdopodobnie jest to grzybica paznokci. W jej wyleczeniu pomóc mogą nasi specjaliści w gabinecie podologicznym. Jeśli więc szukasz miejsca, w którym dzięki efektywnym oraz szybkim metodom leczenia pozbędziesz się dolegliwości całkowicie, odwiedź naszą placówkę. Znajdujemy się na ulicy Spółdzielczej 5/1 (1 pietro) w Koszalinie. Zapraszamy.

Grzybica paznokci jest jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych w Koszalińskim Centum Stopy, a przy tym powodującym u Klientów największy dyskomfort przed wizytą. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie! Większość problemów paznokci jest błędnie identyfikowane jako grzybica.

Istnieje wiele jednostek chorobowych paznokci dających dla niewprawionego oka podobne objawy. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o zastosowaniu leków przeciwgrzybiczych pamiętaj o kilku zasadach:

  • Podstawą do diagnozy grzybicy paznokci i rozpoczęcia ich terapii jest prawidłowo wykonane badanie mikologiczne. Nasi podolodzy posiadają wiedzę i umiejętności jak materiał do takiego badania pobrać prawidłowo – z warstwy onychodermalnej (UWAGA! Pobieranie materiału z powierzchownych warstw paznokcia jest niezgodne z procedurami i daje pozornie negatywne wyniki badania). Przed pobraniem materiału należy odczekać 4 tygodnie od ostatniego zastosowania preparatu przeciwgrzybiczego, lakieru do paznokci oraz zmywacza,
  • Podolodzy są wyspecjalizowani w problemach paznokci, dlatego zanim rozpoczniesz leczenie lekami przeciwgrzybiczymi, które mocno obciążą cały Twój organizm zapraszamy na konsultacje. Większość tych problemów daje się rozwiązać naturalnymi metodami oraz odpowiednio dobraną terapią,
  • Stopy to nasza pasja i praca. Na co dzień obcujemy z przeróżnymi problemami stóp. Nie ma dla nas tematów wstydliwych.