O nas

My Way to miejsce stworzone z miłości do reflekoslogii.

W naszych gabinetach dbamy o przestrzeń, sprzyjającą regeneracji ciała, umysłu i ducha.

Uważamy, że jedynie holistyczne podejście do problemu klienta, jest w stanie przywrócić jego organizm do równowagi, dlatego w naszej ofercie znajduje się wachlarz usług, pozwalający nam na indywidualny dobór metod do potrzeb klienta.

Liczne szkolenia oraz ciągłe zdobywanie wiedzy z zakresu terapii naturalnych, to gwarancja usług na najwyższym poziomie. Pragniemy przybliżyć Wam niekonwencjonalne metody, na poprawę stanu zdrowia.

Refleksologia gabinet

Oferta

Poznaj naszą ofertę

Refleksologia stóp i dłoni

Refleksologia stóp i dłoni

Refleksologia to wysoce skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę Twojego zdrowia. Jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, poleca się go dzieciom, dorosłym, seniorom a także kobietom w ciąży.

Dowiedz się więcej

Aromaterapia

Aromaterapia

Aromaterapia polega na leczniczym wykorzystaniu olejków eterycznych. Aromaterapia Young Living to niezastąpione wsparcie organizmu w utrzymaniu zdrowia.

Dowiedz się więcej

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak już wspomniałam refleksologia reguluje pracę całego organizmu, przywraca siły witalne i jest pomocna przy niezliczonej ilości schorzeń:

  • obniża stres i napięcia, również w przypadku depresji, bezsenności czy stanów lękowych,
  • likwiduje bóle różnego pochodzenia, w tym bóle migrenowe,
  • wspomaga pracę systemu odpornościowego,
  • pozwala pozbyć się toksyn i nadmiaru wody z organizmu, poprzez usprawnienie pracy układu limfatycznego,
  • jest wskazana podczas rehabilitacji, m.in. po udarach, wypadkach, ale także dla sportowców po kontuzjach oraz w celu usprawnienia regeneracji organizmu,
  • reguluje gospodarkę hormonalną, przynosząc ulgę w przypadku bolesnych miesiączek czy menopauzy
  • jako jedna z nielicznych metod ,z powodzeniem stosowana jest w przypadku dolegliwości ciążowych.

Na zabiegi zgłaszają się przede wszystkim osoby, które słyszały od znajomych lub rodziny o dobroczynnych efektach działania refleksoterapii. Jedni przychodzą z ciekawości, chcąc sprawdzić czy ze stóp, naprawdę można „wyczytać”, jaki jest nasz stan zdrowia. Inni przychodzą z nadzieją, że zabiegi usprawnią pracę ich organizmu, przyniosą ulgę w cierpieniu.

Pierwsza wizyta różni się od kolejnych. Na początku tłumaczę klientowi czym dokładnie jest refleskologia, na czym polega, jakich efektów można się spodziewać po zabiegu. Następnie rozpoczyna się przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, dotyczącego przyjmowanych leków, przewlekłych schorzeń, złamań, przebytych operacji, w przypadku kobiet również porodów.

Ważne są również informacje związane ze sposobem odżywiania, ilością wypijanej wody czy aktywnością fizyczną oraz główny problem, z którym zgłasza się klient.

Zabieg odbywa się na profesjonalnym fotelu do masażu, sterowanym elektrycznie, dla uzyskania maksymalnej wygody klienta, przy jednoczesnym utrzymaniu kontaktu wzrokowego. Jest to niezmiernie ważne, gdyż między refleksoterapeutą a klientem, powinna zachodzić ciągła interakcja- dla terapeuty bezcenna jest informacja zwrotna dotycząca odczuć bólowych pacjenta, miejsc w których go odczuwa, innych reakcji.

Doświadczony refleksolog, zawsze widzi w stopach całego człowieka. Dotykając stóp, pracuje pośrednio z całym ciałem, pilnując przy tym, aby nie przeciążyć autonomicznego układu nerwowego klienta, w razie potrzeby wykonuje chwyty stabilizujące. Nie należy się bać zabiegu czy bólu, gdyż jest on jedynie informacją o tym, co nie domaga w organizmie. Nie ma takiego bólu w ciele, którego nie można odnaleźć w stopach i analogicznie, stopy zdrowego człowieka nie bolą.
Po wykonanym zabiegu, klient odpoczywa 10 minut, leżąc przy blasku świec i słuchając relaksującej muzyki.

Wszystkie odczucia, których klient doświadcza po zabiegu, są jak najbardziej indywidualne i właściwe. Może być to uczucie chłodu, senność lub pobudzenie, potrzeba oddania moczu lub duże pragnienie.
Kolejne wizyty, rozpoczynają się rozmową na temat reakcji po ostatnim zabiegu. Na wizytę w gabinecie, należy przeznaczyć 1,5 godziny.

Jak wspomniałam powyżej, dla refleksologa, ból odnajdywany w stopach klienta, jest bezcenną wskazówką. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby 6 do 8 godzin przed zabiegiem, klient nie przyjmował leków przeciwbólowych. Warto też powstrzymać się od spożywania dużych posiłków, bezpośrednio przed zabiegiem a dla większego komfortu, zabrać ze sobą czyste skarpetki, do założenia po zabiegu.

Refleksologia to bardzo bezpieczna i bezinwazyjna metoda wspierania pracy organizmu. Mogą z niej korzystać zarówno noworodki, dzieci , kobiety w ciąży, jak i osoby w podeszłym wieku.

Wśród nielicznych osób, nie mogących poddać się zabiegowi, znajdują się:

  • osoby ze zdiagnozowanym tętniakiem,
  • osoby z czynną zakrzepicą żylną, przyjmujące na stałe leki na rozrzedzenie krwi,
  • kobiety w I trymestrze ciąży.

Zawsze należy poinformować refleksologa o wszystkim co nas niepokoi i może wpłynąć na pogorszenie naszego stanu zdrowia lub skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Zdobyte doświadczenie, nauczyło mnie, że refleksolog w swojej pracy, nie jest w stanie przewidzieć jak zareaguje ludzki organizm. Najczęściej efekty zabiegu są spektakularne, już w trakcie jego trwania, ustępuje ból w kolanie, biodrze, kręgosłupie czy sztywność karku- można wyliczać bez końca. Poprawa krążenia, metabolizmu, usprawnienie pracy układu limfatycznego, następuje przeważnie po kilku zabiegach. Często sama jestem zdzwiona , jak szybko wracają do pełni sił , klienci cierpiący z powodu rwy kulszowej czy ostrogi piętowej.

Poddając się serii zabiegów refleskoterapii, ważna jest systematyczność w uczęszczaniu na zabiegi, ale również systematyczność w wykonywaniu „zadań domowych” zalecanych przez refleksoterapeutę. Należy również pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody, dzięki czemu organizm szybciej pozbędzie się toksyn a klient uniknie nieprzyjemnych skutków detoksykacji.

Praca, którą wykonuję jest dla mnie przede wszystkim pasją, odmieniła zdrowie moje i moich bliskich. Chcąc dzielić się tym co dobre z innymi, z radością, wykonuję zawód refleksologa. Jako członek Polskiego Instytutu Refleksologii, wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i z nieukrywanym zachwytem, odkrywam wciąż na nowo siłę refleksologii.

Za odpowiedź niech posłuży mój dosyć emocjonalny wpis , który ukazał się na stornach Polskiego Instytutu Refleksologii, dotyczący zabiegów, które wykonywałam w koszalińskim szpitalu, na przełomie października i listopada 2018 roku.
„Moje serce przepełnia radość, podziw, ogromny szacunek i miłość, oczywiście do refleksologii.
W ubiegły piątek, kobieta około 30 letnia, trafiła do szpitala z 41 stopniową gorączką, dusząc się co jakiś czas. Wcześniej w domu, przez dwie doby, przyjmowała antybiotyk na zapalenie płuc, które zaczęło się na kilka dni przed trafieniem do szpitala. Od piątku do wtorku podawano jej dożylnie 3 antybiotyki, nie było żadnej reakcji na leczenie, lekarze mówili rodzinie, że podali wszystko co mogli, organizm nie reaguje, lewe płuco nie pracuje, kobieta cały czas leżała pod tlenem, nie mogąc go odłączyć, gdyż od razu mdlała. Gazometria robiona co 3 godziny nie wykazywała żadnej poprawy. We wtorek zrobiłam pierwszy zabieg. Prawa stopa miała nabrzmiałe refleksy płuc, układ limfatyczny szybko się zaczerwieniał, refleksy przepony były potwornie bolesne. Kiedy zobaczyłam lewą stopę, aż krzyknęłam z wrażenia i spytałam co się dzieje z lewym płucem (i wtedy się dowiedziałam, że nie pracuje). Całe refleksy płuc lewej stopy były bardzo blade, na środku dostrzegłam zażółcone zrogowacenia o 2 cm średnicy, wokół niego bordowy pierścień. W refleksach oskrzeli został mi kciuk, wszedł jak w ciasto a gdy go zabrałam, zostało ogromne wgłębienie. Po przepracowaniu lewej stopy, pierścień zniknął a refleksy oskrzeli były jędrne i mięsiste, po wgłębieniu ani śladu. Mama chorej kobiety, która stała za moimi plecami, stwierdziła, że gdyby nie widziała wszystkiego na własne oczy, to by nie uwierzyła. Kobiecie po zabiegu trochę lepiej jej się oddychało. Zrobiła się różowa na twarzy. Przepracowałam dłonie. Rano po badaniu gazometrii, przyszedł lekarz i powiedział, że leczenie nareszcie ruszyło, jest więcej tlenu w krwi. Zabiegi wykonywałam codziennie, po drugim, duże lepiej jej się oddychało i zaczęła się pocić w nocy, wydalać toksyny. Po trzecim zabiegu była zdecydowana poprawa, coraz lepsze wyniki, po badanie RTG okazało się, że lewe płuco pracuje, oba oczyszczają się w tak szybkim tempie, że lekarze są zdumieni, tlen jest już odłączany, np. w celu wyjścia do toalety, w poniedziałek planują odłączyć go na stałę.
Jestem wdzięczna naszym lekarzom, że pozwolili na zabiegi, dzięki czemu refleksologia mogła wesprzeć moją klientkę w powrocie do zdrowia.”

Zespół

Zespół

Magdalena Pasek

Magdalena Pasek

refleksolog, gabinet My Way

Członek Polskiego Instytutu Refleksologii

Swoją przygodę z refleksologią rozpoczęła pod skrzydłami Polskiego Instytutu Refleksologii i nieocenionej dla polskiej refleksologii Wandy Budzanowskiej-Bratko. Zdobyła zawód refleskologa a tym samym uprawnienia do wykonywania zabiegów refleksoterapii na stopach, dłoniach i twarzy.

Ważne jest dla niej kompleksowe podejście do problemów klientów, to też pracę refleksologa uzupełnia o inne metody wspierania organizmu.

Liczne szkolenia, w których bierze udział oraz współpraca i wymiana doświadczeń z innymi refleksologami z kraju i zagranicy, sprawiają, że może wciąż odkrywać refleksologię na nowo.

Praca jest jej pasją, a postępy klientów w dążeniu do pełni zdrowia, największą nagrodą.