Ból stopy? Najpopularniejsze błędy, które popełniamy wobec swoich stóp

Zabieg w klinice podologicznej

Smarujesz, piłujesz, wycinasz, podważasz? Radzisz sobie ze swoim problemem stóp, jak możesz, ale nie przynosi to upragnionego efektu? W domu masz już niemal wszystkie polecane w internecie specyfiki i nadal nic? A może widzisz, że jest coraz gorzej i czujesz narastającą bezsilność?

Większość naszych Klientów, zanim trafiła pod opiekę podologów Koszalińskiego Centrum Stopy, była na tym samym etapie, co Ty. Wizyta u nas była w ich mniemaniu ostatecznością. A to błąd!

Bolące stopy – złe nawyki

Codzienna pielęgnacja stóp najczęściej oscyluje pomiędzy dwiema skrajnościami: jej zupełny brak lub… zastosowanie zbyt drastycznych środków.

U większości osób dbanie o ciało zaczyna się od czubka głowy, a kończy na kostkach! Pieczołowicie nakładane są maski, kremy, balsamy, serum na twarz i ciało, ale pielęgnacja stóp w najlepszym wypadku kończy się na posmarowaniu stóp balsamem do ciała lub kremem do twarzy po terminie. Ba, z naszych rozmów z klientami i obserwacji wynika, że stopy są często pomijane podczas mycia i wycierania! 

Błędy pielęgnacyjne

Jednak bywają momenty, kiedy skóra na stopach jest już bardzo przesuszona, zaczyna pękać i stwarza duży dyskomfort. Wtedy często przechodzimy w drugą skrajność. Zostają uruchomione wszelkie pumeksy i tarki zalegające w szafkach, ścieramy skórę, ile sił w rękach, by w końcu ujrzeć tę mięciutką różowiutką warstwę. Bardziej zawzięte osoby sięgają również po broń wyższego kalibru: omegi, ostrza, noże. Tutaj ograniczeniem jest tylko… wyobraźnia.

Niektóre osoby postanowiły ułatwić sobie sprawę i swój rytuał wzbogaciły o skarpetki złuszczające. Oh! Ile tarcia i szorowania mniej! Wystarczy posiedzieć kilkadziesiąt minut i będziemy mieć stopy jak zretuszowana pani z reklamy.

A to największy błąd! W następnym artykule dokładnie omówimy i pokażemy, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja.

Czego unikać?

Chcąc nawilżyć skórę, sięgamy po tłuste maści lub smarujemy grubą warstwę kremu z jak największą ilością mocznika, bo podobno jest najlepszy na stopy. I wtedy przypominasz sobie, dlaczego tak nienawidzisz smarować stóp. Wszystko się klei, nie da się chodzić, a prześcieradło jest w tłustych plamach.

Czy chociaż część brzmi znajomo? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na to pytanie, czytaj dalej.

Nie zwlekaj z wizytą u podologa

Im wcześniej powierzysz swoje stopy pod opiekę specjalistów, tym… taniej i szybciej zapomnisz o problemie!

Jak to możliwe? 

  • Po pierwsze unikniesz kupowania niepotrzebnych specyfików. Podolog Koszalin doradzi Ci, jakich specjalistycznych produktów powinnaś używać, by były dedykowane dokładnie dla Ciebie.
  • Terapia podologiczna przebiega szybciej i łatwiej, jeżeli zostanie rozpoczęta niedługo po tym, jak problem na stopach zostanie zauważony. Przykład? 

Problem wrastających paznokci

  • wizyta u podologa zaraz po zauważeniu problemu to około 2-3 wizyty i proste zmiany opatrunków,
  • wizyta u podologa już z zaawansowanym wrastaniem paznokci o długim przebiegu: terapia trwa nawet kilka miesięcy, wymaga wielu, bardziej zaawansowanych technik, większej mobilizacji i sumienności Klienta w trzymaniu się zaleceń domowych. Nierzadko potrzebna jest dodatkowa interwencja podochirurga, który wykona plastykę wałów paznokciowych.

Korzyści z wizyty w gabinecie podologicznym 

  • Preparaty specjalistyczne zawierają składy z lepszej jakości składników oraz mają udowodnione naukowo działanie. Dodatkowo są bardziej wydajne od tych drogeryjnych.
  • W Koszalińskim Centrum stopy stawiamy na Twoją edukację! Ważne jest nie tylko to, żeby problemu się pozbyć, ale także zrozumieć, dlaczego się on pojawił. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko powrotu Twojej dolegliwości.
  • Oszczędzisz czas. Jak? Profilaktyczna wizyta pielęgnacyjna (podstawowy zabieg podologiczny) trwa godzinę i zapraszamy na nią co 4-6 tygodni. Podczas tych wizyt uczymy, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja domowa – o tym napiszemy szerzej w kolejnym mailu. Dzięki temu oszczędzasz czas na tarciu stóp i wykonywaniu domowych zabiegów, które większość osób robi 2 razy tygodniu, a nawet codziennie! To oznacza, że możesz oszczędzić nawet 6 godzin w miesiącu plus bonusowo godzina relaksu na fotelu podologicznym!

Jeśli zdarza Ci się popełniać wyżej opisane błędy, a jednak prawidłowa pielęgnacja stóp nie jest Ci obojętna, to warto zaplanować wizytę u podologa. Jest to gwarancja profesjonalnego podejścia do tematu stóp i wszelkich zmian, jakie na nich powstają.