fbpx

Usuwanie brodawek wirusowych (kurzajek)

Zauważyłaś na swoich stopach małe, trudne do usunięcia zrogowacenia skóry? Towarzyszy temu dyskomfort, a czasem nawet ból? Prawdopodobnie cierpisz na dolegliwość brodawek wirusowych. W naszym gabinecie podologicznym wyleczymy ten problem dzięki efektywnym metodom. W celu umówienia się na spotkanie zapraszamy na wizytę w naszej placówce. Znajduje się ona na ulicy Spółdzielczej 5/1 w Koszalinie

Powstawanie brodawek

Brodawki wirusowe to inaczej kurzajki. Jest to przypadłość dotykająca dużą część naszego społeczeństwa, szczególnie dzieci.

Za powstawanie tych zmian jest odpowiedzialny wirus brodawczaka ludzkiego HPV 1 i HPV 2, który po kontakcie ze skórą wnika w nią i powoduje namnażanie się komórek. Daje obraz podobny do odcisku, dlatego tak często te dwie zmiany są ze sobą mylone.

Jak zapobiegać powstawaniu kurzajek?

Najczęściej chorują na nie osoby korzystające z basenów, saun, solariów, siłowni, trenujących na boso (np. sztuki walki) lub dużo podróżujące.

Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej profilaktyki: noszenie obuwia ochronnego oraz dezynfekcji stóp po każdorazowym wyjściu z takiego miejsca.

Nie bez znaczenia jest również odporność danego organizmu.